Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wyróżnienie za EDD

Nasze Stowarzyszenie znalazło się wśród kilkudziesięciu organizatorów wydarzeń 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa wyróżnionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Podczas gali, która odbyła się w piątek 17 listopada w Opolu, wyróżniono zarówno duże placówki muzealne, jak i stowarzyszenia czy fundacje zajmujące się w lokalnych społecznościach ochroną dziedzictwa kulturowego. Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzata Rozbicka wręczyła wyróżnienie na ręce prezesa naszego Stowarzyszenia Karola Marszała.

W tym roku EDD odbyły się w drugi i trzeci weekend września pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. W naszych miejscowościach 16 września odbył się rajd pieszo-rowerowy (koordynator: Irena Jarmuszczak), podczas którego promowaliśmy nowy "Loretański quest rowerowy" oraz publikację "Nasze Loreto. Kaplice i dzwonnice loretańskie w Polsce". Już kolejny raz włączyliśmy się w tę ogólnopolską akcję upowszechniania obiektów dziedzictwa kulturowego.

 Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,