Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wyścig kolarski

W niedzielę 6 maja ulice Moszczanki i Skrzebowej gościły grupy najlepszych polskich kolarzy młodego pokolenia. W majowy weekend rozegrano bowiem na terenie Gminy Raszków kilka wyścigów w ramach "Pucharu Nadziei Olimpijskich" w kolarstwie szosowym oraz Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego w kategorii Junior Młodszy. Na naszym terenie rozegrano wyścigi ze startu wspólnego przy ruchu kołowym częściowo ograniczonym, na trasie Raszków - Moszczanka - Skrzebowa - Głogowa - Raszków. W przypadku Pucharu Nadziei Olimpijskich był to dystans 32 kilometrów (4 okrążenia), drugi z wyścigów - Ogólnopolski Wyścig Kolarski - toczył się na dystansie 80 kilometrów (10 okrążeń).

Organizatorami imprezy kolarskiej po ziemi raszkowskiej byli: Krajowe Zrzeszenie LZS, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, Wielkopolski Związek Kolarski w Kaliszu oraz Urząd Gminy i Miasta w Raszkowie.
Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, November 28, 2021 , Login,