Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Występ dla rodziców
W niedzielę 23 grudnia dzieci i młodzież uczące się tańców ludowych po raz pierwszy zaprezentowały się przed swoimi rodzicami oraz innymi mieszkańcami Moszczanki, Skrzebowej i okolic. Występ odbył się w Domu Strażaka.
Dzieci tańczyły w dwóch grupach wiekowych: grupa młodsza wykonała krakowiaka, polkę i taniec irlandzki a grupa starsza poloneza i krakowiaka. Młodzi tancerze zaprezentowali się w strojach ludowych uszytych i zakupionych w ostatnim okresie specjalnie na grudniowe występy. Występ dla rodziców był drugim pokazem umiejętności tancerzy, którzy kilka dni wcześniej prezentowali się już przed miejscowymi seniorami. Występy te kończą realizację projektu "Tańcząc spędzamy aktywnie czas i kultywujemy tradycję", zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie ze środków Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a trwającego od 1 września do 20 grudnia.
Mamy nadzieję, że cztery miesiące cotygodniowych prób nie pójdą na marne i zespół będzie wspierany przez Gminę Raszków, tak by jego funkcjonowanie było kontynuowane.

Zapraszamy do galerii dotyczącej zajęć tanecznych


Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 25, 2022 , Login,