Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Złoty jubileusz KGW

W sobotę 1 marca mieszkanki Moszczanki i Skrzebowej obchodziły 50 rocznicę działalności KGW. Jubileusz ten przypomniał nie tylko działalność Koła przez pół wieku ale także czasy, w których organizacja powstała. Przypomnijmy, iż w 1964 r. powstały dwa Koła Gospodyń Wiejskich: osobne dla Skrzebowej i dla Moszczanki. Miejscowości te są ze sobą związane nie tylko terytorialnie i przez posiadanie wspólnych obiektów użyteczności publicznej ale także mentalnie. Fakt ten spowodował, iż w 2005 r. doszło do połączenia tych organizacji i powstało jedno Koło Gospodyń Wiejskich Moszczanka i Skrzebowa.

Złoty jubileusz zorganizowany został w stylu złotych lat sześćdziesiątych. Wystrój sali: sprzęty, czarne płyty winylowe, wystawy i zdjęcia oraz kroniki filmowe cofnęły wszystkich o 50 lat. Na stołach menu jak za dawnych lat a goście w strojach z innego wieku. Muzyka: Stan Borys, Karin Stanek, Piotr Szczepanik, Czerwone Gitary, The Beatles czy Elvis Presley zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy. Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" zatańczył stylową poleczkę. Na parkiecie królowała cha-cha, twist i rock and roll. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, prezentując przygotowane specjalnie tańce, pokazały jak wspaniale można się bawić przynosząc innym radość. Swoją obecnością jubileusz uświetnili: Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, radne powiatowe Maria Tomaszewska i Aneta Franc, radny gminy Karol Marszał, ks. prob. Rafał Kryś, sołtys Tadeusz Marszał i rady sołeckie wsi Skrzebowa i Moszczanka, przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Raszkowie, OSP Moszczanka - Skrzebowa, panie z KGW Bieganin, przedstawiciele LZS Skrzebowa - Moszczanka. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych a czar lat sześćdziesiątych uczestnicy jubileuszu zapamiętają na pewno o wiele dłużej.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,