Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Zajęcia z geologii

W piątek 26 lipca nasi seniorzy wraz z wnukami zajmowali się geologią. Był to już piąty wyjazd edukacyjny z tegorocznego cyklu pn. "Wiejska objazdowa akademia dla seniora i juniora". Zajęcia odbywały się na Dolnym Śląsku: we Wrocławiu, Złotoryji i Legnicy i uczestniczyło w nich 68 osób.

We wrocławskim Muzeum Geologicznym im. Henryka Teisseyre uczestnicy wyjazdu obejrzeli wysokiej wartości zbiory geologiczne i paleontologiczne, przede wszystkim skały pochodzace z obszarów Dolnego Śląska oraz skamieniałości roślinne i zwierzęce z Polski i całego świata. Zapoznali się tam także z wystawą czasową poświęconą Annie German, która w latach 60. studiowała we Wrocławiu geologię. W Kopalni Złota "Aurelia" w Złorotyji zobaczyli sztolnię wykutą w twardej skale diabazowej, w której widać nacieki rud żelaza a kiedyś wydobywano tam złoto. Wreszcie w Muzeum Miedzi w Legnicy zapoznali się ze zbiorami związanymi z wydobyciem, przeróbką i zastosowaniem miedzi, polskim złotnictwem współczesnym oraz historią Legnicy i regionu legnickiego.

Projekt "Wiejska objazdowa akademia dla seniora i juniora" realizowany jest w latach 2012-2013 przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach Europejskiego Roku Osób Starszych i Integracji Międzypokoleniowej dzięki środkom pozyskanym z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,