Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Zajęcia z literatury
Siódme już zajęcia "Wiejskiej objazdowej akademii trzeciego wieku" poświęcone były historii literatury. W świąteczne popołudnie 11 listopada grupa 50 mieszkańców naszych wsi udała się do Russowa i Kalisza by poszerzyć swą wiedzę na temat wielkich poetów związanych z tymi miejscowościami oraz obejrzeć spektakl teatralny.
Wyjazd rozpoczął się od poznania Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Poetka spędziła tam tylko dzieciństwo i młodość, ale do końca pozostała związana z ziemią kaliską. Jej pokój został wyposażony w meble z końca XIX w. Wnętrze wypełniają też reprodukcje fotograficzne przedstawiające rodziców pisarki, Marię w okresie dzieciństwa i jej rodzeństwo. Całość uzupełniają oryginalne pamiątki pochodzące z ostatniego, warszawskiego mieszkania Dąbrowskiej.
Kolejnymi z poznanych poetów byli Maria Konopnicka, która spędziła część swego dorosłego życia w Kaliszu oraz Adam Asnyk, który w tym mieście się urodził i tworzył. Miejsca związane z tymi osobami studenci obserwowali podczas spaceru po najstarszym polskim mieście. Pobyt w Kaliszu zakończył się w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego, gdzie seniorzy uczestniczyli w spektaklu "Szalone nożyczki".
Ostatni z cyklu wyjazdów odbędzie się 1 grudnia i poświęcony będzie historii przemysłu. Seniorzy odwiedzą Muzeum Przemysłu w Opatówku oraz Kopalnię Soli w Kłodawie. Początek o godz. 7.30.


Zapraszamy do galerii.

Projekt współfinansowany z dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Operacyjnego "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, August 09, 2020 , Login,