Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Za nami V "Koncert przu ruinach"

Zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej były miejscem koncertu inaugurującego projekt „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich (kontynuacja)”. Piąty już "Koncert przy ruinach" XVII-wiecznej kaplicy odbył się w sobotę 27 maja - wykonawcą był zespół Spirituals Singers Band z Wrocławia, który wykonał oratorium „Madonny Jana Pawła II” do muzyki Włodzimierza Szomańskiego i słów Dariusza Czajkowskiego. Teksty songów prowadziły do europejskich sanktuariów maryjnych, z których większość odwiedził Jan Paweł II. Muzyka była nawiązaniem stylistycznym do miejsc, które opisywała a jednocześnie odbiciem różnych stanów ducha, od głębokiego liryzmu, podniosłej, dziękczynnej hymnodii, aż do radosnego, pełnego pulsu gospelowego śpiewania na chwałę Panu. Obok licznie przybyłej publiczności w koncercie udział wzięli m.in. burmistrz Jacek Bartczak i zastępca burmistrza Piotr Rokicki, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba, radna rady Powiatu Ostrowskiego Katarzyna Spiżak i dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie Katarzyna Pawłowska.
Projekt "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich" realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra" przy wsparciu Gminy i Miasta Raszków oraz Powiatu Ostrowskiego.
Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak i Dariusz Potasznik (Tuba Ostrowa).Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,