Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Zbiórka elektrośmieci

W dn. 8-10 grudnia skrzebowska parafia włączyła się w ogólnopolską akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W sumie zebranych zostało pięć palet starych zużytych komputerów, drukarek, telefonów, telewizorów, pralek, odkurzaczy i innych sprzętów AGD i RTV. Zbiórkę organizuje Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", które pomaga ludziom będącym w trudnej sytuacji: wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, kataklizmów oraz cierpiącym w ustrojach totalitarnych, wspiera także polskie zgromadzenia kontemplacyjne oraz polskich misjonarzy na całym świecie.

Po wyselekcjonowaniu zebranego sprzętu, ten, który nadaje się do naprawy jest przekazywany do dalszego użytku w krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej, do szkół, szpitali, ośrodków dla młodzieży prowadzonych przez misjonarzy. Uzyskane środki z odzysku surowców wtórnych zasilają konto projektów, które realizuje Stowarzyszenie. W 2013 roku zrealizowane zostały dwa projekty: pokrycie kosztów opłat szkolnych dla dzieci z sierocińca Lubasi Home w Livingstone w Zambii, a także budowy szkoły o. Eleuteriusza w misji Kabondo Dianda w Demokratycznej Republice Konga.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,