Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Zimowisko w Kowarach

W dniach 23-30 stycznia w Kowarach koło Karpacza zorganizowaliśmy zimowisko pn. "Aktywne ferie dla dzieci i młodzieży z naszych wsi", w którym uczestniczyło 45 osób z naszych miejsowości oraz okolic. Głównym elementem wyjazdu były zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez Agatę Włodarczyk-Bucharowską. Uczestnicy każdego dnia udawali się też na pobliskie stoki narciarskie, gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski.

Grupa udała się także na wycieczki: do Kowar, gdzie zwiedziła dawną kopalnię uranu, park miniatur, Dom Tradycji Miasta i zabytkową Starówkę, uczestniczyła w zajęciach w siedzibie Nadleśnictwa Śnieżka oraz była na filmie w Kinie za Rogiem; do Karpacza, gdzie zwiedzano Kościółek Wang, deptak, Biały Jar i skocznię Orlinek; we Wrocławiu odwiedzono Afrykarium a w Wałbrzychu Zamek Książ i Palmiarnię. Nie obyło się także bez kąpieli w basenach termalnych w Jeleniej Górze - Cieplicach. Wśród opiekunów znaleźli się Albin Bednarczyk, Karol Marszał, Anna Szymankiewicz i Ewa Wojtczak.

Wyjazd został dofinansowany z dotacji Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,