Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Zimowisko w Międzybrodziu Żywieckim

W dniach 30 stycznia - 6 lutego w Międzybrodziu Żywieckim zorganizowaliśmy zimowisko pn. "Aktywne ferie dla dzieci i młodzieży z naszych wsi", w którym uczestniczyło 45 osób z naszych miejsowości oraz okolic. Głównym elementem wyjazdu były zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez Agatę Włodarczyk-Bucharowską. Uczestnicy udawali się też na pobliski stok narciarski "Góra Żar", gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski.

Grupa udała się na wycieczki: do Żywca, gdzie zwiedziła Muzeum Miejskie oraz zobaczyła Stary Zamek, Pałac Habsburgów, Domek Chiński, park, kościół parafialny, Rynek, ratusz i dzwonnicę; do Krakowa, gdzie poznała Podziemia Rynku, w "Klockolandzie" uczestniczyła w projekcie „Młodzi Naukowcy – klocki bawią i uczą” a także zażywała kąpieli w parku wodnym; w Bielsku-Białej zapoznała się z działalnością Studia Filmów Rysunkowych a kilka z nich obejrzała, w Chorzowie uczestniczyła w seansie w Planterium Śląskim a w Zabrzu poznała pracę górników zwiedzając na poziomie 320 metrów pod powierzchnią ziemi Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego "Guido". Wśród opiekunów znaleźli się Albin Bednarczyk, Karol Marszał, Beata Nowicka i Ewa Wojtczak.

Wyjazd został dofinansowany z dotacji Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,