Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Zimowisko w Murzasichlu

W dniach 8-15 lutego odbyło się zimowisko, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież tańczące oraz grające w naszych zespołach ludowych. Do Murzasichla k. Zakopanego wyjechało 51 osób - zarówno członków Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" jak i kapeli dudziarskiej. Codzienne zajęcia taneczne pod okiem instruktorki "Swojaków" Jolanty Marszał poświęcone były odświeżeniu poznanych wcześniej tańców ludowych, celem przygotowania się do najbliższych koncertów. Kapela dudziarska pod kierownictwem Michała Umławskiego zajmowała się przyswojeniem nowych utworów muzycznych. Wszyscy uczestniczyli także w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Artura Zdanio. Wśród opiekunów znaleźli się także: Albin Bednarczyk, Anna Szymankiewicz i Ewa Wojtczak.

Uczestnicy wyjazdu każdego dnia udawali się na stoki narciarskie w Murzasichlu oraz Małem Cichem, gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski (dla 20 osób był to pierwszy kontakt z narciarstwem). Grupa udała się także na wycieczkę do Zakopanego, gdzie zwiedziła m.in. cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kościół Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz skocznię narciarską. Nie obyło się także bez kąpieli w basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej oraz Bukowinie Tatrzańskiej. Wśród atrakcji znalazły się też bal przebierańców z osiemnastkowym tortem dla wchodzącego w dorosłość Grzegorza oraz kulig z ogniskiem na leśnej polanie.

Był to już trzynasty warsztatowy wyjazd "Swojaków", sfinansowany z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,