Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Zostańmy "Pępkiem Europy"
Już 7 czerwca wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego. Gmina, w której będzie najwyższa frekwencja wyborcza w Polsce, otrzyma tytuł PĘPKA EUROPY. Nagrodą dla zwycięskiej gminy będzie tablica pamiątkowa, która zostanie powieszona na murach urzędu władz gminy lub przy tablicy wjazdowej do gminy.
"Pępek Europy" to kampania organizacji pozarządowych, zachęcająca do udziału w wyborach do parlamentu Europejskiego 7 czerwca 2009 r. Nasze Stowarzyszenie, jako jedno z kilkuset w Polsce, także przystąpiło do kampanii.
O europarlamencie wiemy niewiele. Nie wiemy czym się zajmuje, o czym decyduje i jakie interesy można tam załatwić. Dla młodych Polaków to jedna z wielu instytucji europejskich, mająca niewielkie przełożenie na codzienne problemy i życie ‘tu i teraz’. Eurowybory nie są wiec świętem afirmacji europejskości. Są wyborami abstrakcyjnego ciała w nie do końca jasnej sprawie. Spróbujmy to zmienić! Namówmy naszych znajomych, sąsiadów, mieszkańców naszej dzielnicy, wsi czy miasteczka do oddania głosu w najbliższych wyborach!
A do czasu wyborów bawimy się w przeciąganie Pępka po mapie. W tej chwili Pępek znajduje się tam, gdzie - do dziś - najwięcej osób (w stosunku do liczby mieszkańców danej gminy) zadeklarowało "Tak, pójdę na eurowybory". Ty też możesz się zadeklarować i w ten sposób wpłynąć na to gdzie, jutro znajdzie się Pępek Europy. Wejdź na stronę kampanii "Pępek  Europy" i przesuń pępek na gminę Raszków.
 
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, August 06, 2020 , Login,