Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Turniej Wsi

W niedzielę 25 czerwca przy Domu Strażaka w Moszczance zebrały się drużyny Bieganina, Głogowej oraz Moszczanki-Skrzebowej, by wziąć udział w Turnieju Wsi, zorganizowanym po raz pierwszy na naszym terenie przez miejscowe organizacje społeczne.  

Turniej zorganizowały: Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, Ludowy Zespół Sportowy Moszczanka-Skrzebowa, Ochotnicza Straż Pożarna Moszczanka-Skrzebowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich Moszczanka-Skrzebowa.
 
Wśród konkurencji znalazły się m.in. przeciąganie liny, skoki w workach, rzut snopkiem na odległość, skok w dal, jazda taczką itp. Oprócz tego dzieci mogły przejechać się bryczką bądź na kucyku, a starsi spróbować swych sił w strzelaniu z wiatrówki. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.
 
Ostatecznie wyniki ukształtowały się następująco:
I miejsce - Głogowa
II miejsce - Moszczanka-Skrzebowa
III miejsce - Bieganin.
 
Puchary dla wszystkich drużyn ufundował Urząd Gminy i Miasta w Raszkowie a wręczył wiceburmistrz Eugeniusz Śniegocki. Turniej zorganizowano ze środków Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,